Açık Hava Gürültü Bariyerleri

Websitesi dizaynı ÖrümcekDesign, Ankara
Akustik ve Ses İzolasyonu

AÇIK HAVA GÜRÜLTÜ BARİYERLERİ

Açık alanlarda gürültü kaynaklarından yayılan gürültünün çevredeki etkisinin en aza indirilmesi için çeşitli önlemler alınmaktadır. Bunlardan bir tanesi de ses bariyerlerinin doğru şekilde tasarlanması ve uygulanmasıdır.

Gürültü kirliliği hayatımızın her alanında, evde, işte, okulda, konuşmalarımızı, uykumuzu ve konsantrasyonumuzu bozarak etkilemektedir. Belirli bir dönem sonunda da işitme kaybı olarak bünyemize yerleşmektedir. Bu nedenle şehir plancıları, belediye yöneticileri, bina müteahhitleri, gürültü üreten tesis yöneticileri olarak, insan hayatı için rahatsızlık vermeyecek gürültü seviyeleri içeren ortamı planlamada ve oluşturmada daha bilinçli hale geldiğimiz bellidir.

Gürültü konusu aslında trafik gürültüsü, eğlence gürültüsü, işyerlerinin gürültüsü, havaalanı gürültüsü, yol tamirat gürültüleri gibi farklı alanlarda karşımıza çıkmaktadır. Her birinin seviyesinin belirli bir seviyede tutulması için her bir makamın alacağı görevler bulunmaktadır.

Bu hususlardan bir örnek olarak Voyage Torba 5* Oteli gürültü bariyerleri örnek bir çalışmadır.

Mekan etrafında daha önce olmayan yapıların yapılması ve oluşan açık hava eğlence gürültüsünün komşu yerleşim yerlerindeki etkisinin yönetmelikler çerçevesinde azaltılmasıyla ilgili bariyer tasarımı yapılmış ve ön görülen proje yağmura ve güneşe dayanıklı malzemelerle tamamlanarak hizmete girmiştir.

  • Akustikboyut İthalat İhracat Ltd. Şti.
  • Tel: +90 312 281 10 02
  • Cep: +90 533 934 06 06