İlk Döşeme Yalıtımı

Websitesi dizaynı ÖrümcekDesign, Ankara
Akustik ve Ses İzolasyonu

BODRUM VE ISITILMAYAN ALANLAR ÜZERİNDEKİ DÖŞEME YALITIMI

Bu tip döşemeler yukarıda ısıtılmış odalardan gelen ısıyı yaymaktadır.Fiziksel açıdan bakıldığında, yalıtımın doğru formu yüzeyin altındadır. Bu buharlaşmayı engeller, üzerindeki döşemenin sıcak durumda olmasını ve bodrumun da serin kalmasını sağlar.

YENİ BİNALARDA:

Celenit paneller, yerinde betonu dökülen döşemelerde kalıcı olarak kullanılır veya Predalle-tipli prefabrikasyon döşemelerin yalıtımında kullanılır.Bu şekilde kullanıldığında, paneller görünür olarak bırakılabilir. Dahası, tavan, destek sistemlerinin sökümünden sonra hazırdır ve boyanabilir ya da doğal renginde bırakılabilir.Sıvasız paneller, mekanda meydana gelen seslere karşı ve yangın geciktirici olarak yalıtım görevini yerine getirirler. Kullanıcısına hoş bir görünüm sunarken, sıva maliyeti ortadan kalkmaktadır.

MEVCUT BİNALAR:

a) Paneller, tavana sabitlenmiş panel genişliğinde aralıkları bulunan ahşap latalara vida ve çivilerle sabitlenir.Latalar arasındaki boşluk yalıtım malzemesi ile doldurulabilir.
b) Paneller, doğrudan latalara vida ile monte edilir.
c) Açık alanlarda, oturulan binalar grubundaki etrafı açık kapalı alanlar, araba parkları gibi, aşırı döşeme sıcaklığı dağılımı ve düşük döşeme ısısı, üstte oturanlarda konforsuzluk yaratmaktadır. Akustik ve ısı yalıtımı panellerin metal profilli çerçevelere monte edilmesiyle sağlanmaktadır.

  • Akustikboyut İthalat İhracat Ltd. Şti.
  • Tel: +90 312 281 10 02
  • Cep: +90 533 934 06 06