Panel Döşeme

Websitesi dizaynı ÖrümcekDesign, Ankara
Akustik ve Ses İzolasyonu

KESİM, SAKLAMA VE KULLANIM

Paneller el testeresi veya daire testere ile kesilebilir. Açık alanda saklanabilir. Yine de kuru ortamda birbirine yakın, hafif temas edecek şekilde ve birbirine geçme birleşimli olarak kullanılması tercih edilmelidir. Panellerin ortam sıcaklığına alışması için, kullanımdan birkaç gün önce ortama taşınması ve panel gruplarının açılması tavsiye edilmektedir. Tavan ve yüzey kaplama işlemlerinde, panellerin her iki yanındaki termal ve nem durumlarının dengelenmesi için bazı açıklıklar bırakınız. Panellerin montajdan hemen sonra aşırı ısıya maruz kalmasından sakınınız.

YAPIŞTIRMA İŞLEMİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Kalıcı işlemler

Paneller uygulanacak duvar şekline göre yerleştirilir ve beton satıha yapıştırılır.Çok katmanlı Celenit P3 – Celenit L3 paneller, plastik ve metal dubeller ile, panel başına 6 adet olacak şekilde sabitlenir. Dubel derinliği, panel derinliğinden 40 mm fazla olması yeterlidir.

Dubel ile sabitleme

Panellerin sabitleneceği yüzey, ( duvar veya döşeme ) düz ve belirli bir ağırlığı taşıyabilecek kapasitede olmalıdır.Paneller hem içeriden hem de dışarıdan, metrekareye 8 dubel olmak üzere; plastik dubelde 50 mm derinlikte, metal dubelde 30 mm derinlikte olmak üzere yerleştirilebilir. İç ortamda, eğer paneller gözükecekse dubel sayısı azaltılabilir.

  • Akustikboyut İthalat İhracat Ltd. Şti.
  • Tel: +90 312 281 10 02
  • Cep: +90 533 934 06 06