Döşemeler Arasında Ses Yalıtımı

Websitesi dizaynı ÖrümcekDesign, Ankara
Akustik ve Ses İzolasyonu

BÖLME DUVARLARIN YALITIMI

Bölme duvarlar ve döşemeler arasındaki sert irtibatlar ve yüzeylerin birbirine temas etmesi, gürültünün diğer oda ve döşemelere geçebileceği ses köprüleri oluşturur. Bu iletimler, bina bölme duvarlarının, bu ağırlığı destekleyen, kuvvetli ve yüksek sıkıştırma direncine sahip, eğilip bükülmeyen 20 mm kalınlığında şeritler halindeki Celenit panelleri üzerine oluşturulması ile kesilebilir. Kesintisiz paneller üzerindeki bina bölme duvarları vasıtasıyla, yalıtım aynı zamanda yukarıdan gelen ve döşemeden gelen gürültülere karşıda etkilidir.

Bölme duvarların Celenit N şerit panelleri kullanılarak yalıtımı. Basit fakat etkili olarak gürültünün alt katlara ve bitişik odalara iletimini kesme yolu

DÖŞEMELERDEN GELEN GÜRÜLTÜ YALITIMI

Celenit panelleri üzerinde yüzer döşeme sisteminde, 25 mm kalınlığında bir panelin döşeme gürültüsünü azaltma değeri 22 dB dir. 25 mm lik Celenit panelleri altına bir katman taşyünü koymak suretiyle gürültü azaltımı değeri en yüksek seviye olan 37 dB' e ulaşmaktadır. (DIN 4109), Yine de şerit paneller döşemenin tüm çevresinde, 20-25 mm kalınlığında, yan iletimleri engellemek için döşeme kenarlarında en az döşemenin yüksekliğinde uygulanmalıdır. Döşeme ile döşeme yapısı arasına kesintisiz Celenit panellerinin yerleştirilmesi ses iletimini kesmesinin yanında, döşeme sıcaklığının da oda sıcaklığı seviyesinde olması sebebiyle ortam konforunu da artırmaktadır.

Döşeme gürültüsü yalıtımı. Kesintisiz olarak Celenit N panellerinin, döşeme ile döşeme yapısı arasında kullanılması, hem döşemeden hem de bölme duvarlardan gelen gürültüyü engellemektedir.

  • Akustikboyut İthalat İhracat Ltd. Şti.
  • Tel: +90 312 281 10 02
  • Cep: +90 533 934 06 06