topakustik

Yangın Koruması (RESAP)

Websitesi dizaynı ÖrümcekDesign, Ankara
Akustik ve Ses İzolasyonu

A1 UYGULAMARINDA YAPI VE AKUSTİK PANELLER

BENZERSİZLİK

RESAP binalar ve odalardaki güçlü yangın korunması gereksinimleri göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. RESAP paneller yanmayan paneller olup, doğal cips ve geri dönüştürülmüş seluloz fiberi kullanılarak yapılmıştır. RESAP müşterilerimizi iyi yapı karakteristiği ve kullanım çeşitliliği ile tatmin etmektedir. Bu paneller akustik olarak işlenmiştir ve yapı içi inşası için idealdir.

AKUSTİK

RESAP toksik ve yanıcı özelliği olmayan ve temel olarak tüm yapıların akustik ihtiyaçları için ideal olan bir paneldir. Oluklu ve perfore edilmiş paneller Topakustik RESAP ürünlerinde mevcuttur. Daha once bilinen yüksek kalite tavan ve duvar paneli çözümleri ve ses emici kapı uygulamaları ve diğer akla gelebilecek uygulamaların tümünün RESAP’ın yüksek yoğunluklu ve stabilitedeki yapısı kullanılarak çalışılması mümkündür.

DİZAYN

RESAP paneller genellikle 16 mm kalınlığında, 3’080 mm uzunluğunda ve 1’240 mm genişliğinde ağaç kaplama ile yapılmaz. Bu paneller kahverengi-bej ağaç rengi ile boyanarak diğerlerinden bir adım daha öne geçer. Paneller akustik işleme sonrasında dahi özelikle hafif kaplamalı yapıları ile homojen bir yapı sunarlar. Ağaç görünümündeki boya uygulaması ile paneller fiyatlandırmada avantaj sağlar.

YÜZEYLER

RESAP kaplamalı, kenarlı veya kenarsız ve tüm kaplama tipleri ile uyumludur. Renkli vernikli olan versiyonları bahsetmeye değer bir yapıya sahiptir. Özel uygulama prosedürleri ile, çok yüksek kalitede, pürüzsüz ve Pratik, delikli dokuya sahip olmayan vernikli yüzeyler şeklinde son kullanıcıya sunulabilir.

MONTAJ

Bir iç dizayn elemanı olan RESAP aşağıda belirtilen montaj çeşitleri ile hizmetinize sunulmaktadır:

 • Payandalar: yivli ve özel klipsler kullanılarak kiremit bağlı kullanım/li>
 • Akustik panel: TOPAKUSTIK Z- veya G-profili sistemi ile
 • Pürüzsüz elemanlar: Yukarıda belirtildiği gibi veya özel askılar ile/li>
YANGIN KORUMASI

RESAP bir diğer ismi ile sınıf A1 (CH:6.3), EN 13501-1’ye gore yanmaz özelliğe sahiptir. Bu sebeple modern ve devamlılığı mevcut olan iç dizayn paneli uygulamaları gerekliliklerini sağlamaktadır.

SAĞLIK VE ÇEVRE

RESAP iç dizayn uygulamarında sorunsuzca kullanılmaktadır. Vernikli yapıların kullanımı ile uçucu bileşiklerin oda atmosferinde tutulması engellenmekte olup bu özellikleri içeren sertifikalar istenmesi durumunda son kullanıcıya sunulacaktır. Geri kalan bileşiklerin tümü normal cips geri dönüşüm işleminde kullanılabilmektedir.

RESAP'ın avantajları

Avantajları aşağıda verilmektedir:

 • Toksik ve yanıcı değildir
 • Tüm tipler için taşıyıcı plaka olarak uygundur
 • Cilalı ve vernikli olarak kullanılabilir
 • Perfore ve yivli tipleri mevcuttur
 • Yoğun yapısı sayesinde serttir

Veri Sayfası

Boyalı paneller:

Homojen dizayn – yüzeyler ve kenarlar sorunsuz geçişlere sahiptir. Deliksiz boya kaplaması için RESAP-Plus versiyonu önerilmektedir.

Vernikli paneller:

Hafif kahverengi-bej panel renklendirmesi kenarlar veya perforelerde görünmekte olup, meşe, kayın ve hafif vernikli uygulamalar yüksek kalite görünüm sunmaktadır.

 • Akustikboyut İthalat İhracat Ltd. Şti.
 • Tel: +90 312 281 10 02
 • Cep: +90 533 934 06 06