Asma Tavanlar ve Ses Yutma Özelliği

Websitesi dizaynı ÖrümcekDesign, Ankara
Akustik ve Ses İzolasyonu

ASMA TAVANLAR VE SES YUTMA ÖZELLİĞİ

Celenit panelleri doğal ses yutucu olrak sınıflandırılabilir.

Paneller hücresel yapısı nedeniyle ses enerjisini, kendi yapısı içerisinde gitgide azaltacak ve bunu ısı enerjisine dönüştürecek şekilde çalışır. Özellikle yüksek frekans spektrumunda( tiz sesler ) yüksek seviyeli bir ses yutma özelliği bulunmaktadır. Yutma katsayıları kalınlık arttıkça ve mineral yünlü tabakalarla birlikte kullanıldığında artmaktadır. Düşük frekanslardaki iyi seviyeli bir yutma işlemi (orta ve düşük tonlar) iki katmanlı ve ortası polystyren malzemeli panellerde elde edilmiştir (CELENIT P2). Ürün aynı zamanda ses yutma işlemi için önemli olan ileri seviyeli diğer özellikleri sunmaktadır. yüzeyler:

- Termal atalet, nefes alıp verme ve aşırı nemin yutulması gibi yüksek yaşam standartlarını garanti etmekte;
- Bir yangın durumunda toksik gaz, koyu renkli duman, is-yağ çıkarmaması ve tamamen zararsız olması nedeniyle emniyetli bir malzeme özelliği sunmakta;
- Yüzme havuzu, spor salonları, okullar ve endüstriyel alanlar gibi ağır şartların olduğu alanlarda, şeklinin bozulmaması (yüksek seviyeli nem durumu dahil), sağlam yapısını sınırsız süreli devam ettirmesi nedeniyle son derece uygun bulunmaktadır .

  • Akustikboyut İthalat İhracat Ltd. Şti.
  • Tel: +90 312 281 10 02
  • Cep: +90 533 934 06 06